Kaspersky’den Android’e ücretsiz koruma!


Kaspersky, ceplere yönelik bu güvenlik yazılımını bedava olarak indirmeye sundu!

Kaspersky Lab, kullanıcı verilerini hırsızlardan korumak için Android işletim sistemli akıllı telefonlara özel Kaspersky Mobile Security Liteürününü Android Market‘te ücretsiz olarak sundu.

Akıllı telefonların da, cüzdan, banka kartları ya da ev anahtarları gibi her zaman çalınma ihtimaline sahip olduğunu vurgulayan Kaspersky Lab uzmanları, akıllı telefonlardaki verilerin hırsızlık sonrası kötü niyetli kişilerin eline geçebileceğini belirtiyor. Iris şirketi tarafından Avrupa’da yapılan bir araştırmaya göre ankete katılan akıllı telefon kullanıcılarının beşte biri cihazlarını kaybediyor ya da çaldırıyor.

facebook müşteri hizmetleri

Kaspersky Lab uzmanlarına göre akıllı telefonların çalınması, hırsızların telefonun içindeki tüm kişisel verilere ulaşılabileceklerinden dolayı kullanıcıların maddi zarara uğratılması gibi büyük riskler barındırıyor. Ancak ücretsiz Kaspersky Mobile Security Lite ürününün hırsızlıklara karşı tasarlanmış özelliği hırsızların kişisel veri çalmasını engelliyor.

Ücretsiz Kaspersky Mobile Security Lite tarafından, çalınmış akıllı telefona gönderilen özel bir mesaj telefonun kolayca bloke olmasını sağlarken, bu mesaj ile aynı zamanda kişisel bilgilerin bulunduğu tüm klasörler (rehber, kayıtlar, mesajlar, mail, takvimler vs.) de tamamen siliniyor. Kullanıcının istemediği mesajları ve aramaları filtrelemesineimkan sağlayan ürünün FIND özelliği ise çalınmış telefonun yerinin Google haritaları yardımıyla tespit edilebilmesini sağlıyor.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Connecting to %s