Icecreamsandwich ile Yüz Tanıma Sistemi Geliyor…


Android cihazınızı yüzünüzü kullanarak açmak istemez misiniz? Bir Android forumunda yayınlanan Ice Cream Sandwich ve Google‘ın yeni Nexus akıllı telefonuyla alakalı bilgiler yüz tanıma sistemini ortaya çıkardı! Nexus Prime‘da yer aldığı iddia edilen uygulama listesindeki FaceLock ögesi iddia edildiği gibi Android platformuna yüz tanıma sistemini getirecek olabilir.

Biyometrik güvenlik sistemleri Android cihazlarımızda ilk defa yer alıyor olmayacak, çünkü Motorola 2011 yılı amiral gemisi olan Atrix‘de biyometrik bir parmak okuyucu kullanmıştı. Fakat yazılımsal olarak yeni sistemlerin eklenecek olması Google’ın da vaat ettiği gibi mobil cihazlarımızın cüzdanların yerini almasının çok yakın olduğunu gösteriyor. Android’in en kapsamlı güncellemesi olması beklenen Ice Cream Sandwich’in içerdiği yenilikleri konu alan Android 4.0 Ice Cream Sandwich ile Gelecek Olan Yenilikler! haberimizde yeni kamera API‘lerinin (Uygulama Geliştirme Arabirim) ekleneceğini sizlerle paylaşmıştık. Bu kamera özelliklerinden biri de yüz tanıma sistemi olabilir.

facebook müşteri hizmetleri

Uygulama, FaceLock adıyla geçiyor. FaceLock’ın şifre yazmak yerine ya da kilit ekranını açmakla uğraşmak yerine yüzünüzü tanıyarak bu gibi eylemleri yerine getirmesi bekleniyor. Benzeri yardımcı programlar farklı platformlarda da karşımıza çıkmakta. Umarız beklediğimiz gibi yüz tanıma sistemini Android cihazlarımıza taşıyan bir uygulamayla karşılaşırız.

 

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Connecting to %s