Android Market Gitti Google Play Store Geldi


Google Play Store indir yükle ücretsiz Android mağaza uygulaması Android Market gitti Google Play Store geldi

Geçtiğimiz haftalarda internette dolaşan çalkantılara baktığımızda Google yeni üreteceği tabletinin adını Play koyacak derken, Play bugünden itibarenAndroid Market‘in yeni adı olarak karşımıza çıkıyor.

Android Market Gitti Google Play Store Geldi

Değişen arayüz ve tasarım ile karşımıza çıkan Google Play Store uygulama, kitap, müzik ve film kategorilerini arşiv olarak kullanıcılarına sunuyor. Reuters‘e konuşan Android yöneticisi Chris Yerga, “kullanıcılar tarafından sadece uygulamalar ile özdeşleştirilen Android Market’in yerine geniş bir içerik yelpazesi sunan bir mağaza ortaya koymak istediklerini” belirtti.

facebook müşteri hizmetleri

Yeni play ile birlikte kullanıcılar Market‘teki uygulama, müzik, kitap ve film kategorisi altındaki dosyalara rahatça ulaşabilecekler ve hızlı bir arayüz ile dopdolu bir markete sahip olunacak.Android üzerindeki müzik, kitap ve video yerleşik uygulamaları Play Music, Play Books ve Play Video şeklinde değişecek.

 

Buradaki amaç aslında Google‘un eski arayüzde, yani Android Market‘te binlerce uygulama yer alıyordu fakat hiçbiri yeteri kadar ön plana çıkmıyor, kullanıcılar tarafından erişme zorluğu yaşanıyordu. Yeni uygulamalar keşfetmek isteyenler için zorlandıkları bu arayüzün değiştiğini görmek Google ve Android kullanıcılarının adına çok iyi bir adım olduğunu söleyebiliriz!

Market ayarlarında güncellemeler otomatik olarak uyarlanmışsa uygulama kendiliğinden değişiyor. Eğer otomatik olarak ayarlı değilse girişte güncellemeyi yapıyor ve sözleşme ekranından sonra yeni uygulama ile market kullanılmaya devam ediyor. Her telefonda bu durum şu an geçerli değil Türkiye için versiyon ve modellere göre değişiklik bugün itibariyle başladı ve devam ediyor.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Connecting to %s