Bluetooth Ayarları

1. Ana Ekrandan Menüye Giriş Yapıyoruz.

2. Ayarlar.

3. Kablosuz ve Ağlar (Bazı telefon ve versiyonlarda Kablosuz Özelliği ve Ağlar diye de geçebilir)

4. Bluetooth Ayarları.

5. Bluetooth Bölümünü Aktif Yapıyoruz.

facebook müşteri hizmetleri

6. Cihaz Adını, Cihaz Adı Bölümünden Değiştiriyoruz.

7. Keşfedilebilir bölümü aktif olmadığı sürece cihaz dış aramalarda hiçbir şekilde görünmez. Keşfedilerbilir aktif olduğunda 120 saniyelik bir zaman verir bu süre içinde cihaz eşleştirme işlemi yapılır.

7. Cihaz Arayın bölümünü tıkladığınızda telefonunuz bluetooth aygıtı arar cihaz bulduğunda Blutooth Cihazları altında listelenir.

8. Eşleştirme işlemi için Bluetooth Cihazları altında listelenen cihazlardan birini seçtiğinizde eşleşme işlemi için şifre yazmasınız ister.

9. Şifre yazılıp onaylandığında eşleşme yapılacak cihaza bi uyarı gönderilir. Uyarı penceresinde  yazılan kodu doğrulamanız istenilir. Doğrulama için 15 saniye süre tanır. Bu süre içinde doğrulama şifresi yazılmalıdır. Şifre yazıpıl onaylandığında aşağıdaki Eşleştirildi uyarısı olan ekran gelir. Veri transferi yaptığınızda hangi türden dosya olursa olsun. Dosyalar içerisindeki “Bluetooth” Klasöründe toplanır.

10. Erişim sağlanmayan yada kullanılmayacak cihazı listeden kaldırmak veya erişimleri iptal etmek içinm Eşleştirilen cihaz adını seçtiğinizde karşınız uyarı ekranı gelir. Bu uyarı ekranınında Eşleşmeme seçeneğini seçtiğinizde cihaz listeden silinir.

11. Ayarların yapıldığı Bluetooth’u etkinleştirme ve pasifleştirmek için kısayol da kullanıla bilir. Ekranın üst kısmında parmağımızı kaydırdığımızda kısayollar gelir. Yada kısayollar için Marketten uygulama da indirebilirsiniz. (Blutoot aktif olsada eşleşmemiş cihazlar görünürlük aktif olmadığı sürece bu cihazı gene göremez)

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s