Gizlilik Ayarları

Android Telefonlarda Gizlilik Ayarları

1. Menü.

2. Ayarlar.

3. Gizlilik.

4. Gizlikik Ayarları Genel Görünüm.

facebook müşteri hizmetleri

5. Verilerimi Yedekle.

Telefonda yapılan ayar ve uygulamaların yedeklemesini sağlar bu yedekler SD kart içinde saklanır. Örneğin Cihazınıza bir uygulama yüklenidiz bu uygulama ile ilgili ayarlar yaptınız ayarlarınız otomatik olarak yedeklenir. Uygulama her açıldığında bu ayarlar doğruldutunda işlev sağlar. Kapalı olursa yapılan hiçbir ayar kalıcı olmaz uygulamayı her açtığınızda yeniden yapılandırma isteyebilir. Her uygulamada durum aynı değildi.

6. Otomatik Geri Yükleme.

Silinen uygulamaların tekrar yüklendiğinde ayarların otomatik olarak yapılmasını sağlar. Örnek veriyorum telefonunuza Blip.Me adli bir uygulama yüklediniz uygulama cihazda telsiz görevi görüyor. Yapılandırma ayarlarında telefon numarası, isim, soyisim gibi bilgiler girilmelidir. Uygulamayı belirli nednlerden dolayı kaldırdınız. Tekrar kurulumunda sizden bu bilgileri istemez ayarlar otomatik olarak yapılandırılmış olur. Bu bilgiler SD kart içinde saklanır.

7. Fabrika Ayarlarına Sıfırla.

 Cihazınızı fabrika ayarlarına çevirmek yada SD kartınızı biçimlendirmekl için kullanılır. Cihazı Fabrika Ayarlarına döndürmek için açılan ekranda Telefonu Sıfırla butonunu tıklamanız yeterli. SD Kartı Biçimlendirmek için açılan ekrande SD Kartı Biçimlendir kutucuğu aktif olmalı. Aynı anda iki işlemi yapmaz., yani SD kart biçimlendirme kutucuğu aktif ise sadece kartı biçimlendirir.

 

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s