Market’i Kullanmak

Android Telefonda Market’i Kullanmak

Önemli Not: Bu İşlemleri Yapabilmeniz için Paket Veri Bağlantısı yada Wi-Fi Bağlantısının Aktif olması Gerekir.

1. Ana menüden yada menüden Market adındaki uygulamaya giriş yapılır.

2. İlk defa giriş yapıldığından bir Google hesabı eklenmesi gerekir.

Hesap Açma/Oluşturma Adımlarını Senronizasyon Başlığında Anlatılmıştık.

facebook müşteri hizmetleri
3. Hesap Ekleme işlemi başarılı bir şekilde gerçekleştirilirse Market Uygulaması çalışmaya başlar. Ana Ekran Vitrindekiler başlığında gelir. Ekranı sağa doğru kaydırdığınızda: En Popüler Ücretsizler – En Popüler Ücretliler – Çalışanların Seçtikleri yani en çok indirilenler başlıkları altında uygulamalar gelir.

4. Uygulama İndirmek için indirmek istediğimiz uygulamanın üzerine dokunuyoruz. uygulama ile ilgili bilgiler geliyor. Ben en popüler ücretsizlerden bir uygulama indireceğim dilerseniz saat’in altındaki Büyülteç simgesine dokunarak arama yapabilirsiniz. Yazdığınız kelimeye göre markette arama gerçekleştirilir ve benzer ifadelerdeki uygulamalar altına sıralanır.

Uygulamasını seçiyorum ve Uygulama ile ilgili bilgiler, Ekran Görüntüleri , Açıklama, Yenilikleri, Kullanıcı Yorumları ve Puanlama bilgileri yer alır.

Uygulamanın adının yazdığı yerin sağ tarafında  Yükle  simgesi bulunmaktadır. Yüklemek için önce bu buton kullanılır.

5.   Yükle   butonuna bastığınızda uygulamanın yüklenmesi için vermeniz gereken izin bilgileri gelir. Uygulamanın: Depolama Yeri, İnternet Erişim İzni, Sistemde kullanılacağı alan gibi uygulamadan uygulamaya fark eden izinler bulunur. Bu izinle kabul ediliyorsa   Kabul et ve indir   butonu ile indirme başlatılır.

6. İndirme işlemi bittikten sonra Yükleme işlemi otomatik olarak başlar. Bu bilgi bildirim çubuğunda ve yükleme ekranında görülür.

7. Yükleme işlemi bittikten sonra uygulamayı açmak yada kaldırmak için yeni bir ekran gelir. Markette indirdiğiniz uygulamaya bir sonraki girişinizde de bu ekrana ulaşırsınız. Yani uygulamayı kaldırmak istediğinizden bu yolla da kaldırabilirsiniz.

         Aç         butonu ile uygulama çalıştırılır.       Yüklemeyi Kaldır     butonu ile de uygulama telefondan kaldırılır. Uygulama adının sol yanında bulunan simge menüye de yerleşir. Bu simge ile markete girmeden uygulama menü yardımı ile çalıştırılar bilir.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s